Folkerace på Nørlundbanen ved Ikast

Foto: Flemming Pedersen

arrangeret af Ikast og omegns Motor Klub

Program:

Første Afd. af DM i junior klasserne, Ladies, Standard og Super.

Program for klasse Junior:

Nr. 5 Benjamin Lauridsen, Låsby, Toyota Corolla
Nr. 7 Tobias Eriksen, Aulum, Peugeot 205
Nr. 8 Nanna Hedehus Rohde, Silkeborg, Peugeot 206
Nr. 13 Laurits Jensen, Sindal, VW Golf

Nr. 22 Mikkel Brix Kristensen, Hjallerup, Peugeot 306
Nr- 78 Jeppe Elmo Kirkeby, Ringkøbing, Ford Ka
Nr. 84 Josefine Stistrup Andersen, Bording, Opel Astra
Nr. 90 Anders Munch Jensen, Engesvang, Opel Kadet

Program for klasse Ladies:

Nr. 518 Pernille Brinkmann Larsen, Næstved, VW Golf
Nr. 519 Naja Jul Møller, Holmegaard, Peugeot 206
Nr. 556 Berit Jensen, Mern, VW Golf 2
Nr. 571 Trine Hougaard Haferbier, Farsø, VW Golf

Program for klasse standard:

Nr. 108 Carsten Sjælland, Kværndrup, Opel Astra
Nr. 117 Martin Overgaard, Kjellerup, Opel Astra
Nr. 120 Thomas Pedersen, Støvring, Nissan Primera
Nr. 125 Gert Kjeldsen, Lemming, Peugeot 206
Nr. 133 Johnny Nielsen, Kongerslev, Opel Ascona
Nr. 143 Jannick Godskesen, Brædstrup, Opel Astra
Nr. 150 Loui Ingemann Weigelt, Them, Opel Astra
Nr. 164 Simon Søndergaard Sørensen, Silkeborg, Skoda Felica
Nr. 168 Jesper Sørensen, Hobro, VW Golf
Nr. 180 Ib Christensen, Brande, Audi A3
Nr. 184 Mike Nielsen, Brande, Opel Astra
Nr. 189 Asger Vendelbo, Engesvang, Opel Astra
Nr. 191 Henrik Dahl, Snedsted, Peugeot 306
Nr. 203 Lisa Høgh Møller, Skørping, Opel Astra
Nr. 229 Thomas Ishøj, Juelsminde, Peugeot 106
Nr. 239 Ole Puggaard, Esbjerg V, Nissan Almera N16 1,5
Nr. 250 Jesper Guldborg Nielsen, Kjellerup, Opel Vectra
Nr. 253 Kim Sørensen, Aalestrup,
Nr. 270 Michael Conrad Justesen, Skals, Opel Vectra CC GT
Nr. 278 Kristian Vesterskov Nielsen, Låsby, Citroen Xsara
Nr. 280 Emil Hammer, Silkeborg, Opel Astra
Nr. 291 Victor Willumsen, Them, Opel Vectra
Nr. 298 Nikolaj Nielsen, Lendum, Toyota Carina

Program for klasse super:

Nr. 327 Kenneth Sejersen, Mariager, VW Golf
Nr. 330 Tobias Larsen, Rønne, VW Golf
Nr. 336 Magnus Smed, Spentrup, Opel Corsa
Nr. 337 Oliver Stein Jensen, Nexø, VW Golf
Nr. 365 Anders Salomonsen, Mariager, Opel Astra
Nr. 367 Dennis Hedegaard, Brovst, Opel Astra
Nr. 368 Emil Schou, Skørping, Ford Escort
Nr. 370 Lærke Cilleborg Madsen, Mariager, Saab
Nr. 374 Peter Bak, Nørager, Ford Escort
Nr. 378 Kristian Vesterskov Nielsen, Låsby, Toyota Corolla
Nr. 358 Mathias Østergaard, VW Golf
Nr. 405 Kristian Schack, Vadum, VW Golf
Nr. 415 Simon Cilleborg Madsen, Mariager, Opel Astra
Nr. 421 Mark Veng Nielsen, Engesvang, Peugeot 206
Nr. 432 Jonas André Nielsen, Ikast, VW Golf
Nr. 447 Stefan Grønhøj Thomsen, Østervrå, Volvo 240
Nr. 448 Jens Mikkelsen, Hjortshøj, Mazda MX3
Nr. 451 Mikkel Fredegod Rasmussen, Bording, Ford Ka
Nr. 467 Anders Hedegaard, Fjerritslev, VW Golf
Nr. 464 Thomas Andersen, Bording, Opel Turbo

Nr. 490 Bent Nielsen, Jægerspris, Fiat Still 2,4 Abarth
Nr. 492 Kasper Kudahl Christensen, Hobro, Opel Astra
Nr. 496 Alex Kudahl Christensen, Hobro, Opel Astra
Nr. 498 Steen Kudahl Christensen, Hobro, Opel Astra

Videoen bringer ca. 15 minutters uddrag af hele køreprogrammet – så ikke alle heat er med på filmen.

Videoreporter: Flemming Pedersen, Herning (lørdag d. 13 april 2019)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: